31 Ocak 2014 Cuma

Gezgin Kitap Kardeşliği ile Blog Turları #1-5.Gün: Kitap Kokusu'nun Kitap Yorumu


Turumuzun 5. gününde Kitap Kokusu'nun yormuyla devam ediyoruz !
Kitabımızda Jess Jordan adında kız 14 yaşındayken bir partide neredeyse tecavüze uğrar. Partide çok fazla içki aldığı için o gün hakkında pek bir şey hatırlamıyordur ama her gece gördüğü kabuslar  Jess’e o günü hatırlatmaktadır.
Bu kabuslar sadece gece uykularında ortaya çıktığı için gündüz uyumaya çalışan Jess kendini de asosyal bir kız haline getirmiştir. Kardeşi Kika Jess’e ‘’Nasıl normal olunur listesi '' hazırlamıştır. Bu listeye göre erkek arkadaşı olmalı ve onla vakit geçirmesi gerekmektedir.
Staj görüşmesine gittiği gün rakibi Gray Porter’la tanışır. Gray Porter yeşil gözlü , gamzeli ve   1.80 boyundadır sizin de anlayacağınız üzere çook yakışıklıdır. Jess Gray’e onun ‘’sahte erkek arkadaşı ‘’ olması için para vereceğini söyler. Paraya ihtiyacı olan Gray anlaşmayı kabul eder. Böylelikle Jess artık asosyal olmayacaktır ve ailesine üniversiteye gidebileceğini kanıtlayabilecektir.
Ama Jess’in her şeyini düşündüğünü sandığı bu anlaşma istemediği şeylere yol açar. Jess aşık mı oluyordur ? Kabusları neden artıyordur ? O gün hakkında neden daha fazla şey görüyordur ?

Daha fazla konudan bahsedip de bu güzel kitabın heyecanı yok etmek istemiyorum . O yüzden kitabı alın ve görüşlerinizi yorum olarak paylaşın !
Eğer röportajı okuduysanız Anne Eliot’un bu hikayeyi yazarken gerçeklerden yola çıktığını üzülerek görürsünüz .

Uzun bir aradan sonra ilk defa kitaptaki bir kız karakteri sevdim.
Gray’e aşık olduğumu söylememe gerek yok sanırım . Tüm o kötü çocukların yanına turumuzun yeşil gözlü tatlılıktan ölen Gray ’i de eklemeyi unutmayın .

Ve uzun zaman sonra okuduğum bir kitaba 5 tam puan verdim . Eee haketti ama !Yarın Mavi Uçurum’un yorumuyla turumuz devam ediyor !


                               Takipte kalın ve Gray'in büyüsüne kapılın !


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder